JE VŠECHNO JINAK?

 

 

- Dlouhá léta hledám usazenou kosmickou látku v horninách - přiznává se známý "lovec anomálií" vedoucí Úřadu Dálného východu Ruského sdružení "Kosmopisk", biolog Valerij Dvužiľnyj. - Jjeich obsahem jsou nejenom otisky rostlin a vyhynulých zvířat, ale také pozůstatky starobylých meteoritů v podobě prachu anebo kovových částic. A také, jak doufám, materiální stopy mimozemských návštěv, které mohly proběhnout v dávné minulosti, před miliony let.

-Tak například před pěti roky geolog Rudolf Goduncov v půdě, prakticky v centru Vladivostoku, našel kousíčky zeleného obsidiánu - vulkanického skla - vzpomíná badatel. Na návštěvě u něj dílně jsem si povšiml, že se v řezech obsidiánů lesknou kovové kuličky. Ukázalo se, že ve slitině železa a niklu je troilit - substance, která je chrakteristická pro meterority. To znamená, že kuličky se nevytvořily díky procesům, které se tvoří v hlubokých zemských vrstvách, ale při výbuchu a rozprášení železného meteoritu.

 

 

Dvužiľnyj sám jednou našel aluminiovou destičku! Vykopal ji v hctové oblasti blízko říčky Rudná. Vrstvy půdy byly nedostčeny činností člověka. Odborník na zjištění věku půdy, kandidát geologicko-minerálních věd Valerij Parnjakov určil, že deska se nachází ve starých nánosech, kterých věk není méně než dva tisíce let.

Jenže člověk začal vyrábět hliník jen asi před jedním storočím. Kdo tedy mohl zanechat hliníkovou slitinu nejméně před dvěma tisíci lety? Destička je zaoblená, menší část natavená s malými zrnky kamenného písku. Nepodobá se na nic, co známe z novodobé výroby. Účel destičky také není znám.

Badatel zaslal kousek destičky na další analýzu do Sankt-Petěrburgu, do institutu jadrové fyziky, kandidátu věd Igorovi Okuněvovi. Výsledky oba překvapily. Destička obsahuje 97% hliníku a ostatní příměsi tvoří vápník, železo, měď, samárium, olovo a wolfram.

(Nejenom tohle, ale mnohem víc si přečtěte ZDE. Slovensky.)